Antakya Uzun Çarşı Taksi

Hatay ili, Antakya ilçe sınırında bulunan Uzun Çarşı, Atatürk heykelinin bulunduğu Belediye Meydanı’na kadar devam eden harika bir alışveriş yeridir.

 

Antakya Uzun Çarşı
Hatay ilimizin tarihi ve doğal güzelliklerini gördükten sonra alışveriş için mutlaka uğramanız gereken yerdir. Çarşıda sıra sıra dizilmiş baharatçılar, aktarlar, el işçiliği ile yapılan hediyelik eşyalar yer alıyor. Burada sevdiklerinize hediye alabilirsiniz. Hatay ilimize özgü birçok şeyi burada bulmanız mümkündür. Buraya gün içerisinde çok sayıda yerli ve yabancı turist akın eder.

Hatay Uzun Çarşı Nerede?
Antakya Uzun Çarşı, Hatay’ın merkez ilçesine bağlı Yeni Camii Mahallesi, Kemal Paşa Caddesi üzerinde bulunur.

Hatay Uzun Çarşı’ya Nasıl Gidilir?
Buraya ulaşmak için Antakya merkezine gelmeniz yeterli olacaktır. Merkezden buraya yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Merkezi ilçe olduğundan dolayı ulaşım rahattır. Ülkemizin veya ilimizin her noktasında buraya kara yolu ile ulaşılabilir.

Hatay Uzun Çarşı’da Ne Satın Alınır?
Buraya yolunuz düştüğünde elbete satın alınacak birçok şey bulunur. Bunları siz değerli okurlarımız için liste haline getirdik. Şöyle ki; Nar Ekşisi, biber salçası

, domates salçası, kırma yeşil zeytin, tuzlu yoğurt, Antakya peynirleri (yassı, dil, örgü, çökelek), taze kekik (zahter) gibi Hatay yöresine ait yiyecek ve baharat çeşitlerini satın alabilirsiniz.

Hemen Whatsapp'tan Taksi Çağır Tıkla Ara